Skip links
+90 850 304 02 40

Çözüm Hattı

destek@helimore.com

7/24 Online Destek

HelimoreHavacılık

 İnsansız Araç Teknolojilerinde Bir İnovasyon Hikayesi

Helimore Havacılık, 2019 yılında Samsun'da kurulan bir teknoloji şirketidir. Şirket, zirai insansız araç teknolojileri alanında tasarım ve üretim faaliyetleri yürütmek amacıyla kurulmuştur. Temel hedefi, ülkemizin bereketli topraklarını verimli bir şekilde işlemek ve dışa bağımlılığını azaltmak için yenilikçi çözümler sunmaktır.

Hikayemizin başlangıcı olan 2019 yılında, şirketimiz zirai insansız hava aracı projesiyle U4S girişimcilik maratonuna katıldı ve ikincilik ödülünü kazandı. Aynı yılın mart ayında düzenlenen Girişimci Parkı hekatonunda aynı projeyi sunarak birincilik ödülünü kazanarak dikkatleri üzerine çekti.

Zirai insansız hava aracı projesinin nihai tasarımı 2020 yılında TÜBİTAK Marmara Teknokent önderliğinde gerçekleştirilen "İnovasyonda Kadın" temalı 5. Girişimcilik Kampı etkinliğinde Türkiye ikinciliği ödülünü kazanarak başarılarına bir yenisini ekledi.

Helimore Havacılık, "Milli Teknoloji Hamlesi" hedeflerine odaklanarak sürekli AR-GE çalışmalarını yenilikçi bir tutumla sürdürmektedir. Şirket, Samsun Teknopark içerisinde bulunan AR-GE ve tasarım ofisleriyle, yeni fikirler üretmeye ve bunları hayata geçirmeye devam etmektedir.

Çaya bekleriz

Aklınızda bir proje mi var? Bir mesaj göndermeniz yeter. Mesaj gönder veya hemen ara.

01

Teknoloji Lideri

Teknolojinin gelecek nesillere aktarılmasını teşvik etmek amacıyla ilk ve ortaokul düzeyindeki öğrencilere endüstriyel tasarım ve kodlama eğitimleri de sunmaktadır. Bu sayede genç nesillerin teknolojiyle daha erken yaşlarda tanışmalarını ve geleceğin teknoloji liderleri olmalarını desteklemektedir.

02

Çevre Dostu

Çevresel duyarlılık da Helimore Havacılık’ın önceliklerinden biridir. Şirket, zirai insansız hava araçlarının ve bu araçlarla üretilen tarım ürünlerinin çevre dostu bir politika doğrultusunda üretimini ve kullanımını sağlamak için çalışmaktadır. Elektrikli motorlu araçların kullanımını teşvik ederek fosil yakıt kullanımını azaltmayı hedeflemektedir.

03

Sürdürülebilir

Teknoloji üretkenliğini artırmak, çevre dostu çözümler sunmak ve genç nesilleri teknolojiyle buluşturarak geleceğe yatırım yapmayı amaçlamaktadır. Şirket, her geçen gün yeni modeller ve teknolojik gelişmelerle kendisini yenileyerek bu hedeflere ulaşma konusundaki azim ve kararlılığını sürdürmektedir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır.
+
Mesaj gönder
Canlı Destek
Merhaba 👋
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?