Skip links
+90 850 304 02 40

Çözüm Hattı

destek@helimore.com

7/24 Online Destek

Kadın Girişimcilerimizle Güçlü Yarınlara Programı

Başak DEMİR
Helimore Havacılık

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), TÜBİTAK Marmara Teknokent, Bilişim Vadisi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen “İnovasyonda Kadın” temalı 5. Girişimcilik Kampı yarışmasında Zirai İnsansız Hava Aracı projesi ile ikinci olmuştur.

Helimore Şirketinin açılışı, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde gerçekleştirilmiştir. Şirket özellikle havacılık sektörü başta olmak üzere ünvanında bulunan sektörlere de hizmet vermeyi hedeflemektedir. Dünyada ve Türkiye’de ilk defa üretilen marka tescili ile yerli üretim ve yazılama sahip Zirai İnsansız Hava Aracı üretilmiştir. Söz konusu araç, görüntü işleme teknolojisini kullanarak ve arazi üzerinde yabancı ot tespiti yaparak bunların üzerine ilaçlama yapmaktadır. Araç, şarj belirli bir seviyenin altına indiğinde üretilen şarj dolum platformu ile haberleşerek şarjını otonom bir şekilde doldurmakta ve ilaçlamaya devam etmektedir.

Ödüller

2022 Yılı Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması Mikro Üretici Kadın Girişimci Kategorisi Birincilik ödülünü almıştır.

Junior Chamber International (JCI) tarafından Türkiye kapsamında düzenlenen Türkiye’nin 10 Başarılı Genci Programı’nın 2022 “Kişisel Başarı” kategorisinde “Türkiye Birincisi” olmuştur.

Girişim, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Teknofest) Teknofest Girişim Programı ön kuluçka girişimi seçildi.

 

KAYNAK

Yorum yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır.
+
Mesaj gönder
Canlı Destek
Merhaba 👋
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?